Sınavlara Yönelik Bir Performans Geliştirme Programı (PERGEL)’i Tanıma ve Uygulama Eğitimimizi Tamamladık

Sınavlara Yönelik Bir Performans Geliştirme Programı (PERGEL)’i Tanıma ve Uygulama Eğitimi 17 Aralık’ta Başlıyor

Sınavlara Yönelik Bir Performans Geliştirme Programı (PERGEL)’i Tanıma ve Uygulama Eğitimi, kardeş meslek gruplar olan Psikolog ve Psikolojik Danışmanların mesleki becerileri arttırmak amacıyla geliştirilmiştir. Bu ana başlık altında duyurulan her bir program bilgileri beceriye dönüştürmeye odaklı olarak tasarlanmıştır. Eğitim esnasında ve sonrasında becerilerin oturması için bir an önce seans içi uygulamalara başlanması önemlidir.

Bu Program EMDR, KDT, Sanat Terapisi vb. tekniklerin entegrasyonu ile Dr. Olcay Güner tarafından geliştirilmiştir.

Uzun süredir hazırlanıyorum, iyi olduğuma inanıyorum. Ancak birkaç saatle sınırlı, tekrarı olmayan bir değerlendirme beni çok kaygılandırıyor. Ya o gün yapamazsam!..”

Bu düşünce sınanan, yarışmalara katılan veya kısıtlı bir zaman içerisinde herhangi bir performans sergileyen bireylerin ortak endişelerinden biridir. Sınavlara hazırlanan öğrenciler de sınav anında bilgilerini maksimum derecede kullanmayı hedefler ve bunun için endişelenirler. Peki, sınav sırasında zihnimize üşüşen onlarca otomatik düşünce ile nasıl baş edeceğiz? Bu düşünceler sonucunda oluşan duygularımızı nasıl kontrol edeceğiz? Nasıl bir çalışma tekniği uygulamalıyız? Nasıl bir beslenme programı izlemeliyiz?

Bu sorulardan yola çıkılarak geliştirilen “PERGEL (Performans Geliştirme) Programı” şunu amaçlıyor:

6-12 seanslık bireysel görüşmelerle; öğrencinin olumlu/olumsuz otomatik düşüncelerle baş etmesini sağladıktan sonra kontrol altına alınmış kaygı ile kişiye özgü maksimum performansa ulaşmak; bunun yanı sıra sınava hazırlık dönemindeki tüm çevresel etmenleri ve alışkanlıkları doğru düzenlemeye yönelik “sınav koçluğu” ile öğrenciye eşlik etmek.

Eğitimin ana adımları:

  • PERGEL Programının uygulama adımlarını öğrenmek
  • POET Envanterini ve PERGEL Check-List’ini tanımak ve kullanmak
  • Rol oyunları ile öğrenilenleri pekiştirmek
  • Süpervizyon çalışmaları

Eğitimci: Olcay Güner, Klinik Psikolog, Dr.

Tarih:
8 Nisan 2018 / 09.00- 17.00

5 Mayıs 2018 / 09.00- 13.00

ÖNEMLİ: Bu eğitim EMDR 1. Düzeye ğitimini almış katılımcılara açıktır.

Yayımlandığı Tarih: 1 Mart 2018